MISE STATEČNÝCH UŽ ZA 7 DNÍ 10.-11.9.2016

03.09.2016 12:20

Milé děti, Vážení rodiče, Přátelé,

srdečně Vás zveme na sportovně-branný víkend, který pořádá ve dnech 10.-11.9.2016

na obecním hřišti a ve Skautském centru v Domašově nad Bystřicí.

 

Akce proběhne ve spolupráci s Armádou České republiky, která představí bojovou techniku a vybavení vojáků 102. průzkumného praporu z Prostějova a 103. centra civilně vojenské spolupráce a psychologických operací z Olomouce. Na projektu se dále podílí KČT, odbor Chameleon Brno, který připravuje stanoviště zdravovědy.

 

Pro mladší děti je určena Statická mise, která bude probíhat na obecním hřišti a v prostorách Skautského centra. Děti mohou soutěžit v disciplínách: aktivity na laně, hod granátem, střelba z pušky, plížení, překážková dráha, kimova hra,  uzlování,  zdravověda, jak přežít v přírodě. V průběhu dne budou přednášky a besedy o zapojení našich vojáků v zahraničních misích a vojáci předvedou vybavení zbraněmi, výstroj jednotlivce, vysílací a pozorovací techniku.

 

Dynamická mise, která 24 hodinovým závodem pětičlenných týmům ve věku od 15 do 26 let. Týmy budou řešit situace v terénu zasaženém katastrofou v oblasti Nízkého Jeseníku.

 

Sobota 10.9.2016 

9,30   hod.       Slavnostní zahájení na obecním hřišti

10,00 hod.       Start DYNAMICKÉ a STATICKÉ MISE

18,00 hod.  Posezení u táboráku

Během dne budou v 10, 12, 14, 16  hodin besedy a diskusní kluby s vojáky o jejich účasti v zahraničních misích a prohlídky zrekonstruovaného Skautského centra.

 

Neděle 11.9.2016

10,00 hod.         Ukončení DYNAMICKÉ MISE

  Beseda s vojáky útvaru 103.CIMIC/PSYOPS

  Pokračování branně sportovních disciplín pro děti

10,30 hod.    Ukázka historických vojenských vozidel

13,00 hod.         Ukončení akce vyhlášením vítězů DYNAMICKÉ MISE

 

Další informace naleznete na www.scd-mise.webnode.cz nebo www.domasov.webnode.cz

 

Občerstvení je zajištěno na hřišti i v areálu Skautského centra.

 

Na hřiště, ani k SC Domašov nebude možné přijet autem, prosíme návštěvníky, aby parkovali na parkovišti u nádraží nebo v obci a došli pěšky.

 

Děkujeme za finanční podporu projektu: Ministerstvu obrany ČR, Olomouckému kraji, Statutárnímu městu Olomouc, Mikroregionu Moravskoberounsko a firmám ELEKTROCENTRUM TRADING spol. s r.o. Olomouc, Tiskárna. Budík. Grafika s.r.o. Šternberk.

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.